کانوایر ثقلی

سیل وکیوم
نوامبر 26, 2018
دستگاه های دوخت پلاستیک
مارس 9, 2019

کانوایر ثقلی :

طیف گستردگی محصولات ماشین آلات فرهام از دستگاه های ساده تا پیچیده بوده که این امر سبب گردیده تا فرهام پک در زمره یکی از شرکت های مطرح در زمینه بسته بندی قرار گیرد. شرکت ماشین آلات بسته بندی فرهام هم اکنون با فعالیت گسترده خود در زمینه مشاوره، گارانتی و خدمات پس از فروش و ارائه اطلاعات فنی دستگاه ها به مشتریان، سبب شده راهی هموار برای پیش به سوی رقابت تنگاتنگ بازار، پیدا کند.

عصر صنعت و تکنولوژی در جهان و رقابت شرکت ها برای تولید سریع و بهره بری بالا و حمل سریع مواد با تعداد کارگران کمتر برای کاهش هزینه ها، سبب گردیده که با ساخت کانوایر و نصب آن در کارخانه ها به اهداف خود دست یابند. یکی از این دستگاه ها کانوایر و نوارنقاله حمل محصول می باشد،که در اغلب کارخانه ها می توان آنهارا در حالی که خط وسیعی را به خود اختصاص داده اند، مشاهده نمود، که ابزار بسیار مهمی برای تولید بشمار می آید.

با کمک تکنولوژی حمل و نقل با استفاده از مدرن ترین سیستم های هدایت، راه حل های منصر بفردی به جامعه صنعتی ارائه نموده است. کانوایر ها در سیستم های کارگاهی و کارخانجات به عنوان سیستم مکمل مورد استفاده قرار می گیرند. نوار نقاله و کانوایر امکاناتی هستند که محصولات را بصورت ایمن و با اطمینان جابجا می کنند و در سرعت بسته بندی تاثیر به سزایی دارند.

با توجه به کاربرد یا نوع موادی که توسط کانوایر و نورا نقاله حمل می‌شود، می توان آن ها را بصورت زیر دسته بندی کرد.

1- کانوایر ثقلی :

کارکرد آسان دستگاه کانوایر ثقلی سبب شده کاربران را به استفاده از آن بدون داشتن هیچ مهارت خاصی، سوق دهد. دستگاه کانوایر به دلیل صرفه جویی در هزینه و زمان و کاهش نیروی انسانی، مناسب ترین دستگاه برای خطوط بسته بندی در این صنعت حمل و نقل می باشد. ساخت کانوایر ها معمولا به دو صورت اسکیتی و رولیکی می باشد و طراحی منحصربه فرد و انعطلاف پذیری بالای نوار نقاله ثقلی سبب عدم انحراف محصول قرار گرفته بروی خود می شود. پایه این دستگاه قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد و این امر سبب شده که اجسام سنگین در سطح شیبدار بدون نیاز به هیچ نیرویی به سمت جلو هدایت شوند. یک نکته قابل ذکر این می باشد که اندازه طول کانوایر ها قابل سفارش بوده و بنا به نیاز مشتری ساخته می شود. علت نامگذاری این دستگاه به کانوایر ثقلی، نداشتن موتور جهت جابجایی محصول و استفاده از وزن محصول و تغییر ارتفاع و استفاده از نیروی ثقلی زمین می باشد.

 • کانوایر رولیکی آرکاردئونی

در دستگاه کانوایر رولیکی که بصورت آکاردئونی باز و بسته شده و قابلیت چرخش نیز داشته به جای تعدادی بلبرینگ از تعدادی رولیک هرز گرد جهت جابجایی محصول استفاده می شود. استفاده از رولیک سبب افزایش تحمل بار محصول می گردد.

 • کانوایر اسکیتی آکاردئونی

ساختار کانوایر اسکیتی آکاردئونی مشابه دستگاه کانوایر آکاردئونی رولیکی می باشد با این تفاوت که بجای استفاده از رولیک های ممتد دورانی هرز گرد از بلبرینگ های هرز گرد استفاده می گردد. بخاطر خاصیت انعطاف پذیری آکاردئونی (قابلیت جمع و باز شدن) هرز گرد های آن بصورت یک در میان نصب می گردند. در ساخت این دستگاه نوار نقاله ثقلی از تعداد زیادی بلبرینگ استفاده شده است.

در هر دو دستگاه کانوایر اسکیتی و رولیکی توضیح داده، در جایی که محدودیت تغییر ارتفاع کانوایر داریم می توانیم از موتور به عنوان نیروی محرکه استفاده کنیم.

نوار نقاله :

نوارنقاله ها نوع های متفاوتی داشته و متناسب با نوع کاربرد در صنعت مورد مصرف قرار می گیرند. امروزه نوار نقاله ها به عنوان یک جزء لاینفک در صنعت به کار گرفته می شوند و این سبب می شود راندمان کاری را افزایش دهد. استفاده از آن در کارگاه ها و کارخانجات باعث تسهیل و تسریع در امر حمل و نقل می شود.

عرض، سرعت و ظرفیت نوار نقاله سه پارامتر به هم پیوسته می باشند که کاهش یا افزایش هرکدام اثر مستقیم برروی دو پارامتر دیگرخواهد گذاشت.

0 Comments

 1. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 2. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 3. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 4. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 5. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 6. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 7. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 8. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 9. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 10. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

مشاوره رایگان