سیل وکیوم

بسته بندی با پوست خرچنگ
نوامبر 11, 2018
کانوایر ثقلی
ژانویه 10, 2019

دستگاه سیل وکیوم

قرن هاست كه بسته بندي عنصري ضروري براي بهره گيري و حفاظت از كالاها به شمار مي رود. بسته بندي، در دنياي کنونی امروز كه رقابت بین فروش محصولات بسیار زیاد شده است، نقش ارزنده و تعيين كننده اي را بر عهده دارد بطوریکه امروزه نقش بسته بندي در موفقيت و فروش بر هيچ كس پوشيده نیست. شرکت ماشین آلات بسته بندی فرهام در کنار معرفی دستگاه های بسته بندی خود، دستگاه سیل وکیوم را نیز جهت ارائه به مشتریان معرفی می نماید. از دستگاه سیل وکیوم جهت بسته بندی مواد غذایی درون ظروف یکبار مصرف با ماندگاری بالا استفاده می شود.

کارکرد دستگاه سیل وکیوم به این صورت می باشد که ابتدا اپراتور ظرف حاوی محصول را در قالب دستگاه قرار داده و سپس با فشار دادن شاسی دستگاه ظرف به درون دستگاه هدایت شده و پس از تخلیه هوای درون ظرف در صورت نیاز به افزایش ماندگاری گاز تزریق گردیده و سپس نایلون متناسب با ظرف توسط عملیات حراراتی برروی ظرف پرس می شود. تخلیه هوا و تزریق گاز متناسب با محصول سبب افزایش ماندگاری و عمر محصول می گردد. به این سیستم عملکرد سیستم MAP نیز گفته می شود که گاز تزریق شده همواره باید متناسب با نوع محصول انتخاب گردد. با توجه به نوع محصول، گاز ترکیبی می تواند ترکیبی از گاز های خنثی مانند N2 و CO2 و .. باشد که در صورت نیاز به گاز ترکیبی متناسب با محصول سیستم جدید، بر روی دستگاه جهت ترکیب گاز ها با درصد مشخص نصب می گردد.

قابلیت های دستگاه سیل وکیوم :

1- تخلیه هوا و تزریق گاز همزمان

2- قابلیت تعویض قالب دستگاه متناسب با ابعاد ظرف

3- دارای سیستم رول بازکن اتوماتیک باکنترل دور الکترونیکی

4- قابلیت نصب تاریخزن حرارتی و جت پرینتر مطابق با نیاز مشتری

5-مجهز به سیستم PLC جهت کنترل عملیات دستگاه متناسب با نوع محصول  

6- قابلیت نصب شمارشگر برای شمارش محصول

انواع دستگاه سیل وکیوم :

1- دستگاه سیل وکیوم کشویی

2- دستگاه سیل وکیوم روتاری

2- دستگاه سیل وکیوم اتوماتیک

 • دستگاه سیل وکیوم کشویی :

عملکرد دستگاه سیل وکیوم کشویی بصورت الکترومکانیکی بوده و با توجه به سیستم کنترل PLC بعد از قرار گرفتن ظرف حاوی محصول درون قالب دستگاه، کشو توسط فشار دادن شاسی دستگاه بصورت اتوماتیک به عقب رانده شده و با تخلیه هوای درون ظرف و تزریق گاز های نگهدارنده عملیات سیل و وکیوم انجام می پذیرد. شایان ذکر است که هوای درون ظرف توسط پمپ وکیوم که در دستگاه تعبیه گردیده، تخلیه شده  و همزمان با آن گاز مورد نیاز با توجه به نوع محصول به درون ظرف تزریق می گردد.

 • دستگاه سیل وکیوم روتاری :

عملکرد دستگاه سیل وکیوم روتاری بصورت الکترومکانیک و دارای سیستم کنترل PLC می باشد. این دستگاه با تخلیه هوای داخل بسته و تزریق گازهای نگهدارنده باعث می شود مواد غذایی ماندگاری بالایی داشته و هیچ گونه تغییر رنگ و طعم و بوی نا مطبوع و یا هر گونه تغییر شکلی نداشته باشد و محصول تازگی خود را به روش ارگانیک حفظ کند. این دستگاه دارای قالب هایی با قابلیت چرخش سریع جهت تسریع درکار بسته بندی مواد غذایی می باشد.

از دستگاه سیل وکیوم روتاری در طیف وسیعی از محصولات غذایی مانند، بسته بندی مواد پروتئینی، سبزیجات، سالاد، خیار شور، خشکبار و … در واحد های تولیدی و کارخانجات صنعتی استفاده می شود.

 • دستگاه سیل وکیوم اتوماتیک :

عملکرد دستگاه سیل وکیوم اتوماتیک بصورت اتوماتیک بوده و با توجه به سیستم کنترل PLC موجود بروی دستگاه کلیه عملیات بصورت اتوماتیک صورت می پذیرد.

دستگاه سیل وکیوم اتوماتیک مشابه دستگاه سیل وکیوم روتاری بوده و با تخلیه هوای داخل ظرف و تزریق گاز سبب کاهش اکسیده شدن محصول می شود و مانع از کپک زدن و بو گرفتن محصول و افزایش طول مفید استفاده از محصول می گردد.

از دستگاه سیل وکیوم روتاری در طیف وسیعی از محصولات غذایی مانند، بسته بندی مواد پروتئینی، سبزیجات، سالاد، خیار شور، خشکبار و … در حجم بالا و کارخانجات بزرگ غذایی استفاده می شود.

12 Comments

 1. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:1 ستاره

 2. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 3. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 4. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 5. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 6. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 7. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 8. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 9. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 10. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 11. ناشناس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

مشاوره رایگان