سیل لیوانی (پرس لیوان)

تکنیک پوشش‌دهی ورق کارتن، برای تقویت بسته‌بندی محصولات کشاورزی و شیلاتی
جولای 5, 2018
تاریخچه کاغذ
جولای 22, 2018

شرکت ماشین آلات بسته بندی فرهام، با سال ها تجربه مفید در تامین و تولید دستگاه های تولیدی کارخانجات در سراسر ایران، در حال حاضر به عنوان یکی از پیشگامان این صنعت و مشاور ماشین آلات بسته بندی مطرح می باشد. شرکت فرهام با تجربه چندین ساله خود در زمینه طراحی و تامین ماشین آلات چاپ و بسته بندی با هدف گسترش و بومی سازی این صنعت در ایران تاسیس گردید.

یکی از فعالیت های دیگر این شرکت در زمینه دستگاه های پرس لیوان cup Sealer یا همان پک ظروف می باشد. دستگاه پک لیوان یا پرس لیوان یکی از پرکاربرد ترین دستگاه بسته بندی حال حاضر می باشد. برای بسته بندی با این دستگاه معمولا قالب های دستگاه بر اساس درخواست مشتری ساخته می شوند. سرعت و کارایی بالای دستگاه پرس لیوانی معمولا استفاده از آن را برای کاربران آسان نموده و در زمان بسیار کم به مشتریان خدمات می رساند. متناسب با جنس ظروف استفاده شده (pet،pe ،pvc ،PP  ) فیلم به کار رفته در دستگاه پرس حرارتی ظروف یکبار مصرف متغیر می باشد.

این دستگاه از جمله دستگاه هایی است که قابل سفارش بوده تا برای سیل کردن هر نوع ظروف از جمله دایره ای، مستطیلی، مربعی، چند ضلعی و بیضی مناسب می باشد. از موارد استفاده از این دستگاه می توان در آبمیوه فروشی ها هایپر مارکت ها، کارخانه ها و واحد های تولیدی نام برد. از دستگاه پرس ظروف (پرس لیوان) جهت بسته بندی انواع محصولات لبنی، بستنی، ترشیجات، سبزیجات، میوه خشک و تر، آلوچه، سالاد و …. استفاده می شود.

دسته بندی سیل های لیوانی (ظروف) به قرار زیر است :

1 – سیل لیوانی (ظروف) تمام دستی

2 – سیل لیوانی (ظروف) دستی موتور دار

3 – سیل لیوانی (ظروف) نیمه اتوماتیک

4 – سیل لیوانی (ظروف) تمام اتوماتیک

 

دستگاه سیل لیوانی (پرس لیوان) تمام دستی :

کارکرد دستگاه سیل لیوانی دستی، کاملا به صورت دستی می باشد. برای استفاده از این دستگاه، محصول موجود در ظرف پلاستیکی داخل قالب کشویی قرار داده و توسط کشیدن اهرم به سمت پایین توسط کاربر (کشیدن و هدایت قالب کشویی توسط کاربر صورت می گیرد) ، عملیات پرس و یا سیل ظرف در سه ثانیه انجام می شود. سپس کاربر توسط دست ضایعات فیلم پلاستیک را به دور غلتک رول جمع کن، می چرخاند.

دستگاه سیل لیوانی موتور دار :

کارکرد دستگاه سیل لیوانی دستی به این صورت می باشد که محصول موجود در ظرف پلاستیکی داخل قالب کشویی قرار می گیرد (این فرایند توسط کاربر صورت می گیرد) و با کشیدن دسته اهرم عمل پک و یا سیل کردن ظرف انجام می شود. و سپس به صورت اتوماتیک ضایعات فیلم پلاستیکی به دور غلتک رول جمع کن، جمع می شود.

 

     

 

دستگاه سیل لیوانی نیمه اتوماتیک :

کارکرد دستگاه سیل لیوانی نیمه اتوماتیک پیشرفته تر از دستگاه سیل لیوانی دستی و لیوانی موتودار می باشد. روند دستگاه سیل لیوانی نیمه اتوماتیک به این صورت می باشد که کاربر قالب کشویی را کشیده  ظرف را در کشویی قرار داده و به سمت دستگاه هدایت می کند و تمام علمیات پرس و سیل کردن ظرف به صورت اتوماتیک صورت می گیرد و بعد از اتمام کار، کاربر قالب کشویی را کشیده و محصول را بر می دارد. در واقع تمام عملیات پرس و پک ظرف و حرکت فیلم بصورت اتوماتیک انجام می گردد.

دستگاه سیل لیوانی اتوماتیک :

سرعت در دستگاه سیل لیوانی اتوماتیک از تمام دستگاه های نام برده فوق بالاتر است. در استفاده از دستگاه سیل لیوانی اتوماتیک استفاده از نیروی کاربر کمتر می باشد و  درواقع برای کار با دستگاه هیچ نیروی دستی وجود ندارد.

کارکرد دستگاه سیل لیوانی اتوماتیک به این صورت می باشد که کاربر ظرف را به داخل قالب کشویی قرار داده و به صورت اتوماتیک قالب به سمت دستگاه حرکت کرده و عملیات پرس روی ظرف انجام می شود و سپس بعد از عملیات سیل دستگاه کشویی را به صورت اتوماتیک به سمت بیرون هدایت می کند. چشمی موجود در دستگاه سبب می شود که انجام تمام فرآیند دستگاه سیل لیوانی اتوماتیک به صورت اتوماتیک صورت گیرد. از دستگاه سیل های اتوماتیک برای  ظروف های متفاوت با سایز های متنوعی استفاده می شود.

   

شرکت فرهام برای بهبود و راحتی استفاده از کاربران برای سیل و یا پرس کردن محصولات خود، قالب دستگاه های پرس لیوانی را با توجه به ظروف مشتریان با هر سایز و هر شکلی طراحی و تامین می کند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (12 رای)

یک پاسخ

  1. Iran Pack ژانویه 22, 2021

پاسخی را بگذارید

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

مشاوره رایگان