دستگاه های دوخت پلاستیک

کانوایر ثقلی
ژانویه 10, 2019
دستگاه دوخت ریلی(دوخت غلطکی) یا دوخت ممتد
آوریل 7, 2019

به نام خدا

دوخت پلاستیک

ماشین آلات بسته بندی فرهام با سال ها تجربه و تخصص در زمینه دستگاه های بسته بندی، یکی از پویا ترین و فعال ترین شرکت ها در زمره ماشین آلات بسته بندی می باشد.

از جمله فعالیت های پویا و پر فروش این شرکت در زمینه انواع دستگاه های دوخت پلاستیک می باشد. دستگاه های دوخت پلاستیک یا پرس پلاستیک یکی از پر استفاده ترین و کاربردی ترین دستگاه ها در امر بسته بندی می باشد که کارایی و کاربرد بالای آن سبب شده متقاضیان را به سوی استفاده از دستگاه دوخت سوق دهد.

یکی از مهم ترین مزایای دستگاه دوخت پلاستیک، بسته بندی و پک کردن کیسه در کمترین سرعت و با بالاترین کیفیت می باشد. با توجه به تنوع دستگاه دوخت به توضیح مختصر به چند نوع از دستگاه های پرس می پردازیم :

1- دستگاه دوخت دستی رومیزی

2- دستگاه دوخت رومیزی آلومینیومی

3- دستگاه دوخت پرتابل

4- دستگاه دوخت مگنتی

5- دستگاه دوخت ریلی

1- دستگاه دوخت رومیزی :

ساده ترین دستگاه دوخت، دستگاه دوخت دستی رومیزی می باشد. دستگاه های دوخت دستی به دو مدل کاتر دار و بدون کاتر تقسیم بندی می شود. نحوه کارکرد دستگاه رومیزی به این صورت می باشد که محصول را درون نایلون قرار داده و نایلون را بین فک حرارتی دستگاه گذاشته و با پایین آوردن فک بالایی عملیات پرس انجام می شود. و در صورت وجود کاتر در دستگاه، مابقی نایلون هنگام دوخت، توسط کاتر برش داده می شود. دستگاه های دوخت رومیزی در ابعاد های متفاوتی از 20 سانتی متر تا 50 سانتی متر با عرض دوخت 2 و 5 میلی متر موجود می باشد.

2- دستگاه دوخت رومیزی آلومینیومی :

دستگاه دوخت رومیزی آلومینیومی دستگاهی کارا و ساده برای پرس پاکت با طول دوخت بالا می باشد. سبک بودن دستگاه سبب جابجایی و حمل آسان آن می گردد. نحوه دوخت دستگاه دوخت رومیزی آلومینومی مشابه دستگاه دوخت دستی می باشد، نایلون بین دو فک قرار گرفته و با پایین آمدن فک بالایی عملیات پرس انجام می شود. دستگاه دوخت دستی آلومینیومی در ابعاد متفاوت از 60 سانتی متر تا 100 سانتی متر با عرض دوخت 3 میلی متر موجود می باشد.

3- دستگاه دوخت پرتابل :

در زمره دستگاه های دوخت، دستگاه دوخت پرتابل یا سیار بوده که برای دوخت کیسه های سنگین وزن و حجیم و قابل استفاده می باشد. نحوه کارکرد دستگاه دوخت پرتابل به این صورت می باشد که لبه نایلون پر شده از محصول بین دو فک دستگاه قرار داده شده و با فشار دادن اهرم دو طرف، دو فک پرس شده و عملیات دوخت انجام می پذیرد. قابلیت جابجایی، حمل و سبک بودن دستگاه دوخت پرتابل سبب شده که بسیار کارامد و مفید در صنعت بسته بندی باشد. دستگاه دوخت پرتابل در عرض 30 و 40 سانت با عرض دوخت 13 میلی متر موجود می باشد.

 

4- دستگاه های دوخت پدالی :

دستگاه دوخت پدالی با توجه به جنس پاکت، مدل ها و کاربرهای گوناگونی دارند. دسته بندی دستگاه های دوخت پدالی به صورت زیر می باشد :

1- دوخت پدالی آلومینیومی

2- دستگاه دوخت پدالی المنتی

3- دستگاه دوخت پدالی برنجی

به توضیح مختصر از دستگاه های دوخت پلاستیک می پردازیم :

– دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی  :

کیفیت و قدرت و نوع دوخت، دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی همانند دستگاه دوخت دستی رومیزی می باشد با این تفاوت که دارای پایه و پدال برای راحتی استفاده کاربر می باشد. نحوه کارکرد دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی به این صورت می باشد که پاکت بین دو فک قرار گرفته با فشار دادن پدال توسط نیروی پا باعث می شود فک بالا به سمت فک پایین جهت پرس پاکت هدایت شود و توسط المنت حرارتی موجود در فک پایین عملیات دوخت و پرس صورت می پذیرد. دما در دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی توسط زمان قابل تنظیم می باشد. دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی در دو مدل ساده و کاتر دار با توجه به نوع محصول و نیاز مشتری موجود می باشد.

دستگاه های دوخت پدالی آلومینیومی از 30 سانتی متر تا 80 سانتی متر در عرض دوخت 3 میلی متر موجود می باشد.

دستگاه دوخت پدالی المنتی :

دستگاه دوخت پدالی المنتی مشابه دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی می باشد. دما در دستگاه دوخت پدالی المنتی توسط زمان قابل تنظیم بوده که با توجه به ضخامت پاکت انتخاب می گردد. قدرت و کیفیت دستگاه دوخت پدالی المنتی با توجه به جنس پاکت از نازک ترین تا ضخیم ترین جنس، بسیار بالاست و می توان از این دستگاه به صورت تمام وقت استفاده نمود. شایان ذکر است که دستگاه دوخت پدالی المنتی حرارتی به دو مدل تک فک حرارتی و دو فک حرارتی تقسیم بندی می شود و این دستگاه ها قابلیت نصب تاریخ زن حرارتی ریبونی برروی خود را دارند. دستگاه دوخت پدالی المنتی در ابعاد 35، 45، 65 و 80 سانت در عرض دوخت 5 و 8 میلی متر موجود می باشد.

– دستگاه دوخت پدالی برنجی :

دستگاه دوخت پدالی برنجی مشابه با دو دستگاه ذکر شده فوق می باشد با این تفاوت که دارای دو فک حرارتی دائم گرم با کیفیت دوخت بالاتر می باشد.

کارکرد دستگاه دوخت پدالی به اینصورت می باشد که دمای دستگاه را متناسب با پاکت تنظیم می کنیم و پاکت و بین دو فک قرار می دهیم و با فشار نیروی پا به پدال دو فک برنجی دستگاه پرس می شود و عملیات دوخت صورت می پذیرد و تا مادامی که دستگاه روشن بماند دو فک برنجی گرم می باشد.

 در این دستگاه دما توسط ترموستات با توجه به جنس نایلون از نازک ترین تا ضخیم ترین جنس، قابل تنظیم و تغییر می باشد. دوخت شطرنجی زیبا با عرض دوخت بالای دستگاه دوخت برنجی سبب شده کاربران را از آبندی محکم پرس پاکت مطمئن سازد. دستگاه دوخت پدالی برنجی در دو مدل 30 سانتی متر و 40 سانتی متر در عرض دوخت 14 میلی متر موجود می باشد

– دوخت مگنتی

عملیات دوخت در دستگاه دوخت مگنتی مشابه با دیگر دستگاه های دوخت پدالی می باشد با این تفاوت که نیروی لازم جهت عملیات دوخت توسط ترانس جداگانه ای که بصورت مگنت عمل می کند.

 نحوه کارکرد دستگاه دوخت مگنتی به دو حالت دستی (پدال) و اتوماتیک (تایمر) امکان پذیر بوده و ضمن اینکه قابلیت دوخت و پرس پاکت از نازک ترین تا ضخیم ترین جنس را دارا می باشد. کاربری چند منظوره دستگاه پرس مگنتی سبب شده که برای جلو گیری از اتلاف وقت، کاربران را به استفاده این دستگاه سوق دهد. از مزایای مهم این دستگاه داشتن زمان خنک سازی می باشد که این امر سبب افزایش کیفیت دوخت می گردد.

 دستگاه دوخت مگنتی در دو مدل 45 و 60 سانت در عرض دوخت 5 میلی متر موجود می باشد.

7- دوخت کیسه ای پنوماتیک  

دستگاه های سیل کیسه ای پنوماتیک جهت دوخت کیسه های ضخیم و سنگین، پلی آمید، پلی اتیلن و فویل های آلومینیومی استفاده می شود. این دستگاه دارای یک فک حرارتی با ضخامت دوخت 8 میلی متر می باشد که با توجه به اینکه پرس فک توسط نیروی پنوماتیک صورت می پذیرد قدرت و کیفیت دوخت بسیار بالا  می باشد. عملیات خنک سازی دوخت به علت سرعت بالای کار توسط هوا صورت می پذیرد. زمان دوخت و خنک سازی عملیات دوخت توسط تایمر قابل تنظیم می باشد.

دستگاه دوخت کیسه ای پنوماتیک برای عملیات خنک سازی و دوخت توسط فک حرارتی احتیاج به کمپرسور هوای جداگانه ای دارد. خنک سازی محل دوخت سبب استحکام بالاتر دوخت و کیفیت بالای دوخت می گردد. دستگاه سیل کیسه ای پنوماتیک توانایی دوخت انواع پاکت های کاست دار (چهار لایه) را دارد.

از دستگاه سیل کیسه ای در صنایع پتروشیمی، صنایع تولید رزین  و کارخانجات صنعتی استفاده می گردد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.73 (22 رای)

پاسخی را بگذارید

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟

مشاوره رایگان