بسته بندی

تاریخچه کاغذ
جولای 22, 2018
بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی
آگوست 2, 2018

بسته بندی حرف اول و آخر هر محصول

پیش گفتار بسته بندی :

 محصولاتی که ساخته دست بشر بوده و با استفاده از تکنولوژی روز تولید می شوند، نیازمند بسته بندی بوده و این امر در عصر حاضر بسیار چشم گیر می باشد. مقوله بسته بندی را می توان از جنبه های گوناگون مورد بحث و بررسی قرار داد. هویت بخشی، امنیت، ایمنی و سلامت و در نهایت حمل و نقل، همگی از اصول اولیه بسته بندی محصول به شمار می آیند.کماکان هر چه به سمت جلو پیش می رویم خلاقیت در بسته بندی و نوع آن که یکی از معضلات و واجبات هر محصول می باشد، مطرح می گردد.

مقدمه :

حضور پررنگ بسته بندی در دنیای مدرن امروز، محصور به زمان و مکان خاصی نبوده و به معنای واقعی کلمه، همه جا حاضر است. بسته بندی ابتدایی ترین نیاز هر محصول پیش از عرضه به بازار می باشد، چرا که تولید کنندگان برای شناساندن خود و محصولاتشان و البته محافظت از محصول در حین حمل و نقل و نگهداری پیش از فروش به آن نیاز مبرهنی دارند.

 می ‌تواند ضمن معرفی نام، خواص، مشخصات فنی و شیمیایی، تاریخ مصرف، قیمت، طریقه مصرف و نگهداری صحیح، محافظت آن کالا را تا زمان مصرف به عهده گیرد. در عین حال یک بسته بندی مطلوب قادر است موجب افزایش زمان حفظ و نگهداری کالای فاسد شدنی نیز باشد.

تعاریف بسته بندی از دیدگاه های مختلف

بسته بندي شخصيت محصول است و چهره كالا را مشخص مي‌كند، زيرا خريدار از طريق بسته بندي، محصول را شناسايي مي‌كند. درحقيقت بسته بندي پيام توليد كننده به خريدار است كه بين آنها ارتباط برقرار كرده و اطلاع رساني مي‌كند. (ميرنظامي، ضيابري، 1381، ص 5-6)

بسته بندي محصول از عوامل پرهزينه و مهم استراتژي بازاريابي است و بويژه در مواد غذايي اهميت خاصي دارد. طراحان بسته‌بندي محصولات با استفاده از چشم‌هاي الكترونيك در فروشگاه‌ها مشاهده كرده اند كه خريداران فقط 3/2 ثانيه هربسته محصول را مشاهده مي‌كنند. امروزه هزينه‌هاي مربوط به بسته بندي در كشورهاي پيشرفته بسيار بالاست و چنين تخمين زده‌اند كه 10 درصد هزينه مربوط به خريد محصولات هزينه بسته بندي است. (روستا، ونوس، ابراهيمي، 1375، ص 217)

بسته بندي يك عمليات تجاري پيچيده، پويا، علمي، هنري و بحث آفرين است كه در بنيادي‌ترين شكل خود، كاركردهاي محافظت، نگهداري، حمل و نقل، اطلاع رساني و فروش را شامل مي‌شود. بسته بندي نوعي عملكرد خدماتي است كه به خودي خود نمي تواند وجود داشته باشد؛ زيرا به يك كالا نيازمند است. اگر كالايي وجود نداشت، هيچ نيازي به بسته بندي نبود.

بسته بندی چهره كالاست. بسته بندي در بهترين حالت، به عنوان يك سيستم هماهنگ توصيف مي‌شود كه هدف از آن آماده سازي كالا جهت حمل و نقل، توزيع انباركردن، فروش و مصرف مي‌باشد.

یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در ارائه محصول در بازارهای بین المللی، توجه به هنر طراحی بسته بندی است که می‌تواند درک مشتریان را نسبت به محصولی تغییر داده و شانس خرید آن را در بازار هدف افزایش دهد.

  بسته بندی    ماشین آلات بسته بندی                                                  

شرکت فرهام به عنوان یکی از فعالان در عرصه ماشین آلات بسته بندی در این صنعت شروع به فعالیت کرده و همواره تلاش نموده تا با به کارگیری از مهندسان و کارشناسان مجرب حضوری پر رنگ و تاثیر گذار در امر مشاوره، ساخت و طراحی ماشین آلات خاص داشته باشد.

تاریخچه بسته بندی :  

اولین بازاریابی خود به خود با مساله بازار شناسی جنبه ی علمی به خود گرفت. پس از پیدایش بازار های موسمی وفصلی، شناسائی بازار و خواست مشتری اهمیت بیشتری یافت ومردم از گوشه وکنار کالائی را به بازر می آوردند که از روی تجربه می دانستند بازار مناسبی دارد وبه همین دلیل اولین مرحله در تاریخ بازاریابی کاری بود به نام شناسائی اهمیت مشتری (اربابی، 1371، ص19)

اسناد تدوین شده ای در دست است که تاریخچه ی بازاریابی را تا 4000 سال قبل از میلاد نشان می دهد وحاکی از یک سلسله فعالیت های خرید و فروش در آن زمان می باشد. تجارت بین مصری ها وفینیقیها به طور وسیعی جریان داشته، وریشه ای خرده فروشی وعمده فروشی در دوره ی اقتدار رومی ها ویونانی ها رواج کامل یافته است. توسعه ی تاریخی بازاریابی را باید در ایجاد فاصله بین فروشنده وخریدار جستجو نمود.

تاریخچه بسته بندی

بسته‌ بندی ابتدا با استفاده از مواد طبیعی مانند برگ درختان آغاز و بعدها تولیدات سریالی محصولات با مواد بافتنی و ظروف انجام شده‌ است. بعد از نیمه ی دوم قرن بیستم، حوزه ی فعالیت بازاریابی از سطح فروش وتحقیقات اند بسیارفراتر رفت.

با پیشرفت تکنولوژی و وضعیت فعلی، مواد و متریال‌های اقتصادی و مناسب‌تری پا به عرصه صنعت بسته‌بندی گذاشتند. چرا که در گذشته بسته‌ بندی فقط برای حمل‌ونقل و محافظت به کار می‌رفت، اما امروزه با مواد متنوع موجود، بسته‌ بندی وظیفه و نقش تبلیغاتی برای محصول را نیز بر عهده گرفته است. در نتیجه امروزه بسته‌ بندی جزئی از سیاست‌های فروش و بازاریابی است. چرا که این بسته‌ بندی است که بین محصولات مشابهی که در قفسه‌های فروشگاه‌ها در کنار هم چیده شده‌اند، تفاوت ایجاد می‌کند.

ظهور انقلاب صنعتی به راستی تحول اساسی در نظام تولید کالایی ایجاد کرد. انقلاب صنعتی، جهان را با فوران کالاهای گوناگون صنعتی روبرو کرد. تنوع کالاها و رقابت فشرده میان تولید کنندگان و بازرگانان را به تدریج علاوه بر علوم دیگر وارد مجموعه سیستم بسته بندی کرد. با پیشرفت بیشتر، علوم دیگری نظیر روان شناسی فردی، اجتماعی و ارگونومی به این مجموعه اضافه شد. توسعه بسته بندی سبب مستقل شدن این صنعت از مجموعه صنایع دیگر شد و رقابت و نیاز سبب گردید که صنایع بسته بندی سهمی قابل توجه از بودجه های شرکت های تولیدی را به خود اختصاص دهد. امروزه صنایع بسته بندی تبدیل به یک تکنولوژی قدرتمند شده است.

صنعت بسته‌بندی

طراحی و بسته بندی مناسب می تواند عامل اصلی موفقیت یک کالا باشد

طراحی بسته بندی برای کالا، تصویر و هویت می سازد، و همین امر می تواند ابزار قوی برای بازاریابی و فروش کالا محسوب شود. طراحی بسته بندی نه تنها باید منحصر به فرد باشد، و باعث خرید ناگهانی از سوی خریدار شود بلکه باید عامل تکرار خرید هم باشد و در مشتری نوعی وفاداری به وجود آورد.

طراحی و بسته بندی

در صنایع غذایی هدف از بسته بندی علاوه بر افزایش زمان ماندگاری محصول، جلوگیری از عوامل فساد درونی و بیرونی محصول نیز می باشد. همچنین حمل و نقل مواد غذایی بهتر و آسانتر انجام می پذیرد. بسته بندی را به نوعی می توان علم طراحی و کاربرد مواد نامید. مواد و مصالح به کار رفته در یک بسته بندی تمام عوامل را تحت تاثیر قرار داده و دگرگون می کند. مواد اولیه در بسته بندی علاوه بر نقش قابل توجهی که در فرم وشکل دارند حاوی پیامی خاص از هویت، کیفیت و قیمت کالا هستند و مشخص می کنند چه کسی مصرف کننده آن می باشد. بسته بندی محصول با دوام محصولات،  فن آوری ساخت بسته بندی و قیمت تمام شده آن ارتباط مستقیم دارد.

 بسته بندی

امروزه در سراسر دنیا در صنایع طراحی بسته بندی به این نتیجه رسیده اند که، چنانچه بسته بندی با کیفیت خوبی ارائه شود می تواند لبه برنده سلاح رقابت آن ها باشد. همچنان که اهمیت استراتژیک طراحی و بسته بندی افزایش می یابد، اهمیت تحقیقات کاربردی به منظور بهینه سازی طراحی  و تصمیم گیری های لازم نیز بیشتر هویدا می شود.

چرا ماشین آلات بسته بندی فرهام ؟؟ 

                                                                                                        

ماشین آلات بسته بندی فرهام از سال ۱۳۸۵ در زمینه ی فروش و خدمات دستگاه های بسته بندی مانند دستگاه های بسته بندی شرینک پک، شیرینک پلی اتیلین، چسب زن کارتن، تسمه کش، انواع تاریخ زن ها، جت پرینتر، دوخت پلاستیک، دوخت ریلی، سیل القایی، بسته بندی وکیوم، سیل وکیوم، سیل طلقی، سیل ظروف یکبار مصرف، اسکین پک، نوار نقاله، کانوایر و .. فعالیت خود را آغاز کرده است. این مجموعه با گذشت سال ها و با استفاده از برنامه ریزی بلند مدت شروع به فعالیت های گسترده در زمینه ارائه مشاوره و خلاقیت در طراحی نوع بسته بندی با ظاهری کاملا مدرن کرده است. این شرکت مفتخر است با بهره گیری از کادر مجرب و متخصصان خود ضمن ارائه گارانتی به مشتریان و خدمات پس از فروش دستگاه های ارائه شده گام مهمی در این صنعت بزرگ کشور بردارد.

ماشین آلات بسته بندی فرهام در شروع اولین دهه از فعالیت خود گامی بزرگ در راستای تامین مواد مصرفی برای جلب رضایت شما مشتریان برداشته است. در این راستا این شرکت با بهره گیری از متخصصان خود همانند سال های قبل آمادگی خودر را جهت ساخت انواع ماشین آلات بسته بندی خاص با توجه به نیاز مشتری اعلام می نماید.

در پایان از شما عزیزان متشکریم که در این سال ها همراه ما بوده و با حمایت و اعتمادی که به ما داشته اید باعث نیل به رشد و هرچه بهتر شدن کیفیت کالاها شده اید، امیدواریم قادر به پاسخگویی اعتماد شما عزیزان باشیم.

جایگاه دوخت پلاستیک در صنعت بسته بندی

در این بخش از این مقاله به توضیح مختصر یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های بسته بندی می پردازیم، در عصر کنونی برای بسته بندی پاکت، نایلون، فویل های آلومینیومی و .. از دستگاه های دوخت استفاده می شود. دستگاه های دوخت انواع متفاوتی دارند. دستگاه دوخت ریلی ، دوخت پلاستیک ، دوخت پدالی (پرس پدالی)، دوخت رومیزی، دوخت پرتابل، دوخت مگنتی، دوخت پنوماتیک، دوخت سیل کیسه ای و .. نمونه هایی از دستگاه دوخت و پرس می باشند. از دستگاه های دوخت در صنعت بسته بندی جهت دوخت انواع ، نایلون، ترسبافون ، فویل آلومینیوم، سلفون، متالایز، کیسه های حجیم و سنگین پلی آمید و پلی اتیلن، در واحد های تولیدی و کارخانجات صنعتی و هایپر مارکت ها و سوپر مارکت ها و .. استفاده می شود.

دستگاه دوخت ریلی با انجام عملیات دوخت و پرس، یکی از دستگاه های بسته می باشد که در ادامه به تفسیر آن می پردازیم.

دستگاه دوخت ریلی :

دستگاه دوخت ریلی به علت سرعت و کارایی بالا و چاپ تاریخ تولید و انقضا و قیمت  تحول جدیدی در صنعت بسته بندی ایجاد نموده و مورد استقبال بالای شرکت ها قرار گرفته است.

دستگاه دوخت ریلی به دلیل کیفیت و سرعت دوخت بالا و قابلیت چاپ ( تاریخ و قیمت) همزمان با عملیات دوخت  از دستگاه های پرکاربرد و پرطرفدار صنعت بسته بندی می باشد. از مزیتهای این دستگاه هزینه پایین تعمیر و نگهداری ، عملکرد بالای آن و سرعت در بسته بندی ، قابلیت تنظیم حرارت با توجه به نوع محصول از لحاظ وزنی و جنس و ضخامت پاکت مصرفی می توان اشاره کرد. سرعت کانوایر در دستگاه های دوخت ریلی از 0-16 متر بر دقیقه است که به نوع محصول و کارکرد اپراتور بستگی دارد. میزان حرارت دستگاه از 0 تا 400 بسته به ضخامت نایلون قابل تنظیم می باشد.

از دستگاه های دوخت ریلی به منظور بسته بندی قند، شکر، مواد پودری، آجیل، حبوبات، نان، سبزیجات، لواشک، خیارشور، مایعات، خشکبار، بسته بندی ظروف یکبار مصرف، ابزارآلات، قطعات صنعتی و الکترونیکی استفاده می شود.

دستگاه دوخت ریلی را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

1- دوخت ریلی رومیزی یا افقی
2- دوخت ریلی عمودی
3- دوخت ریلی با پایه یا ریلی ایستاده
4-  دوخت ریلی صنعتی
5-  دوخت ریلی با تزریق گاز
6- دوخت ریلی دمنده
7-  دوخت ریلی مکنده

به طور کلی دستگاه های دوخت ریلی از لحاظ جنس بدنه به دو مدل دوخت ریلی رنگی و دوخت ریلی استیل تقسیم بندی می گردند. در مدل دوخت ریلی رنگی تمام بدنه از جنس آهن بوده و توسط رنگ الکترواستاتیک (رنگ پودری) پوشش داده می شود. از این نوع دستگاه در صنایع بسته بندی قطعات یدکی، قطعات خودرویی، قطعات الکترونیکی و در صنایع غذایی به عنوان بسته بندی ثانویه استفاده می گردد. در مدل سیل ریلی استیل تمام بدنه از جنس استیل نگیر بوده و این امر سبب استفاده دستگاه در محیط های کاملا بهداشتی و در صورت نیاز در مناطق مرطوب می باشد. بطور کلی از دستگاه های دوخت ریلی استیل در صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی و مشابه آن استفاده می گردد.

1- دستگاه دوخت ریلی رومیزی یا افقی

دستگاه دوخت ریلی رومیزی یا دوخت غلتکی یا دوخت ممتد از پر کاربرد ترین نوع دستگاه های دوخت ریلی می باشد. از این نوع دستگاه جهت بسته بندی حبوبات، خشکبار، ادویه جات، ظروف یکبار مصرف، قطعات صنعتی و .. استفاده می شود. بطور کلی از این نوع دستگاه سیل ریلی افقی در واحد های تولیدی کوچک، کارگاه ها و کارخانجات صنعتی جهت بسته بندی محصول استفاده می گردد.

2– دستگاه دوخت ریلی عمودی :

از دستگاه دوخت ریلی عمودی یا دوخت ممتد عمودی که به دوخت ریلی دو منظوره نیز معروف می باشد در صنایع بسته بندی مواد پودری و آردی، محصولات حاوی مایعات و .. استفاده می گردد. علت نامگذاری دوخت ریلی دو منظوره بدین خاطر است که از این دستگاه بصورت افقی (رومیزی) و عمودی می توان استفاده کرد. از این دستگاه جهت بسته بندی مواد غذایی مانند آرد ، آرد سوخاری، پودر جلبک دریایی، شکر، نمک، خیار شور، ترشیجات می توان استفاده نمود.

3- دستگاه دوخت ریلی با پایه :

دستگاه دوخت ریلی با پایه همانند دستگاه سیل ریلی رومیزی بوده با این تفاوت که پایه ای که در زیر دستگاه قرار گرفته نه تنها باعث شده دستگاه به میز کار احتیاجی نداشته باشد بلکه با توجه به چرخ های موجود در زیر پایه قابلیت جابجایی دستگاه نیز فراهم گردیده است.

4- دوخت ریلی صنعتی :

برای بسته بندی محصولاتی که وزن بالایی دارند از دستگاه های سیل ریلی صنعتی استفاده می گردد. دستگاه دوخت ریلی صنعتی به منظور بسته بندی محصولات با وزن بالای 5 کیلو گرم بصورت نیمه اتماتیک در کاخانجات و واحدهای تولیدی با حجم بالا استفاده می شود.از این دستگاه برای بسته بندی مواد شیمیایی ، کودهای شیمیایی و آرد استفاده می کنند. قابلیت تحمل وزن 20 کیلوگرم برای محصول از مزایای این دستگاه بشمار می آید. این مدل دستگاه عموما بصورت دوخت ریلی عمودی موجود می باشد.

5– دستگاه دوخت ریلی با تزریق گاز :

دستگاه دوخت ریلی با تزریق گاز به منظور بسته بندی محصولات غذایی و به جهت جلوگیری از فاسد شدن محصولات استفاده می شود. دستگاه دوخت ریلی ممتد با تزریق گاز در سه مدل رومیزی، عمودی و با پایه موجود می باشد. جهت تزریق گاز هنگام عملیات دوخت، گاز همزمان وارد کیسه شده و محصول نهایی بسته بندی می شود. این دستگاه یکی از پیشرفته ترین و کارآمد ترین دستگاه دوخت ریلی می باشد.

6- دستگاه دوخت ریلی دمنده :

از دستگاه دوخت ریلی دمنده برای محصولاتی که ترد و شکننده و آسیب پذیرند،استفاده می شود. بسته بندی محصول همزمان با تزریق هوا به درون پاکت صورت گرفته که هوای تزریق شده در پاکت همانند ضربه گیر و محافظ برای محصول عمل می نماید. عموما این مدل دستگاه ها بصورت ریلی با پایه موجود می باشد. از این دستگاه می توان برای بسته بندی قطعات شکننده و ظروف یکبار مصرف و .. استفاده می شود.

7- دوخت ریلی مکنده

از دستگاه دوخت ریلی مکنده برای محصولاتی استفاده می شود که باید تا حد ممکن هوای کیسه هنگام عملیات دوخت خالی گردد و این سبب عدم فساد محصول و کم حجم شدن کالا می گردد. این امر باعث افزایش طول عمر محصول می شود.
دستگاه دوخت ریلی مکنده برای محصولات الکترونیکی و همچنین برای محصولاتی که قرار است بعد از فرآیند بسته بندی فریز شوند، نیز کاربرد فراوان دارند.

دوخت پلاستیک : 

در این بخش از مقاله در خصوص دستگاه های دوخت پلاستیک و کارایی و کاربرد آن در صنعت بسته بندی به تفسیر می پردازیم.

ماشین آلات بسته بندی فرهام پک عرضه کننده انواع ماشین آلات بسته بندی دوخت پلاستیک می باشد که دستگاه های خود را با قیمت مناسب و کیفیت بالا بر اساس نیاز مشتریان تولید می نماید.

از دستگاه دوخت پلاستیک در بسته بندی محصولات و قطعات استفاده می شود. سادگی عملکرد دستگاه و کاربری آن از مزایای مهم این دستگاه ها بشمار می آید.

تنوع و گستردگی دستگاه دوخت پلاستیک را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد :

1- دستگاه دوخت دستی رومیزی یا پرس دستی رومیزی

2- دستگاه دوخت رومیزی آلومینیومی یا پرس رومیزی آلومینیومی

3- دستگاه دوخت پرتابل یا پرس پرتابل

4- دستگاه دوخت مگنتی یا پرس مگنتی

5- دستگاه دوخت پدالی یا پرس پدالی

6- دوخت کیسه ای پنوماتیک یا سیل کیسه ای

1- دوخت دستی رومیزی :

دستگاه های دوخت دستی رومیزی ساده ترین و ارزانترین دستگاه های دوخت می باشند. دستگاه پرس دستی به صورت کاتر دار و بدون کاتر دار موجود می باشد. در دستگاه دوخت دستی رومیزی ابتدا محصول پر شده در درون نایلون را در بین فک حرارتی دستگاه قرار داده و سپس با پایین آوردن فک بالا عملیات دوخت صورت می پذیرد و در صورت مجهز بودن دستگاه دوخت به کاتر اضافه پلاستیک توسط کاتر قطع می گردد. عرض دوخت در این مدل از پرس های حرارتی 2 و 5 میلیمتر با توجه به نیاز مشتری می باشد. دستگاه دوخت دستی در واحد های تولیدی کوچک، فروشگاه ها، مصارف خانگی و .. مورد استفاده قرار می گیرند.

2- دوخت رومیزی آلومینیومی

دستگاه های دوخت رومیزی آلومینیومی از دستگاه های بسیار پر فروش و پر کاربرد برای پاکت با طول دوخت بالا می باشند علت ساخت این دستگاه ها از آلومینیوم کاهش وزن دستگاه بوده که سبب جابجایی آسان آن می گردد. بطور کلی این مدل از دستگاه ها دارای دهانه دوخت بالا می باشند. در دستگاه های دوخت آلومینیوم رومیزی ابتدا محصول پر شده در درون پاکت را در بین دو فک حرارتی دستگاه قرار داده و سپس با پایین آوردن فک بالا عملیات پرس یا دوخت صورت می گیرد. عرض دوخت در این دستگاه ها 3 میلی متر می باشد.

3- دستگاه دوخت پرتابل

دوخت پرتابل یا دوخت سیار جهت دوخت کیسه های سنگین وزن و حجیم قابل استفاده می باشد. به عبارتی این نوع دستگاه دوخت پلاستیک با توجه به قابلیت جابجایی آسان آن (وزن کم دستگاه) بسیار مفید برای بسته بندی بسته های وزین که جابجایی آن آسان نمی باشد، مورد استفاده است. به عبارتی در زمانی که حمل پاکت حاوی محصول بسیار مشکل بوده، کاربرد این نوع دستگاه دوخت بسیار مشخص می گردد.

4- دوخت مگنتی

در دستگاه دوخت مگنتی عملیات دوخت مشابه دیگر دستگاه های دوخت پدالی می باشد با این تفاوت که نیروی لازم جهت عملیات دوخت بصورت مگنت ایجاد می گردد. و میدان مغناطیسی ایجاد شده فک بالای دستگاه را به سمت پایین کشانده و عملیات دوخت صورت می پذیرد. عرض دوخت دستگاه دوخت مگنتی 5 میلی متر بوده و از یک فک حرارتی جهت عملیات دوخت استفاده می شود. کارکرد این دستگاه به دو صورت دوخت اتوماتیک (بصورت تایمر) و دوخت دستی (با پدال برقی) بوده و در واحد های تولیدی کوچک و بزرگ و کارخانجات صنعتی می توان بهره گرفت.

5- دوخت پدالی- پرس پدالی

دستگاه دوخت پدالی یا پرس پدالی در انواع گوناگونی با توجه به جنس پاکت محصول و طول دوخت و نیاز مشتری تولید می گردد. به طور کلی دستگاه های دوخت پدالی با پرس پدالی به صورت زیر دسته بندی می شوند :

1- دستگاه دوخت پدالی آلومینیومی یا پرس پدالی آلومینیومی

2- دستگاه دوخت پدالی تک فک حرارتی یا پرس پدالی تک فک حرارتی المنتی

3- دستگاه دوخت پدالی المنتی دو فک حرارتی یا پرس پدالی دو فک حرارت المنتی

4- دستگاه پدالی برنجی یا پرس پدالی برنجی

5- دستگاه دوخت پدالی پنوماتیک

به تفسیر موارد ذکر شده می پردازیم :

  • دوخت پدالی آلومینیومی

در این نوع دستگاه که مانند دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی می باشد، پاکت بین دو فک حرارتی قرار گرفته و فک حرارتی بالا توسط پدال به پایین هدایت می شود. با فشار دادن پدال، فک بالایی به پایین هدایت شده و بر روی پاکت محصول فشار ایجاد کرده و با توجه به المنت حرارتی موجود در فک پایین عملیات دوخت صورت می پذیرد. عرض دوخت پدالی آلومینیومی 2 تا 5 میلی متر می باشد. سبک بودن این نوع دوخت پدالی و تایمری بودن زمان دوخت از مزایای مهم این دستگاه بشمار می آید

  • دوخت پدالی المنتی

کارکرد دستگاه دوخت پدالی المنتی مشابه دوخت پدالی آلومینیومی می باشد. عرض دوخت و پرس این دستگاه 5 و 8 میلیمتر و متناسب با جنس پاکت بوده و در دو مدل تک فک حرارتی و دو فک حرارتی با توجه به نیاز مشتری قابل عرضه  می باشد. دستگاه دوخت پدالی المنتی قابلیت نصب تاریخ زن حرارتی ریبونی جهت چاپ برروی پاکت محصول را دارد. با توجه به تایمری بودن این دستگاه لازم است پس از قطع شدن تایمر مدت 3 تا 5 ثانیه جهت تثبیت خط دوخت و یکنواخت شدن آن پدال نگهداشته شود. از مزایای دستگاه دوخت پدالی استحکام بالای دستگاه و کیفیت دوخت بالای آن می باشد.

  • دوخت پدالی برنجی

کارکرد دستگاه دوخت پدالی برنجی همانند دیگر دستگاه های پدالی می باشد. تفاوت اصلی دستگاه دوخت پدالی برنجی با دستگاه های ذکر شده، داشتن دو فک حرارتی دائم گرم یا به عبارتی داشتن کوره حرارتی دائم گرم با عرض دوخت 14 میلی متر بصورت شطرنجی می باشد. مهارت اپراتور در کار کردن با این دستگاه بسیار مهم می باشد. دمای کوره حرارتی یا المنت حرارتی این دستگاه با توجه به جنس و ضخامت پاکت توسط یک ترموستات قابل تنظیم می باشد. کیفیت و عرض دوخت بالا و توانایی دوخت پاکت با ضخامت بالا توسط دستگاه دوخت پدالی برنجی از مزایای مهم این دستگاه بشمار می آید.

  • دستگاه دوخت پدالی پنوماتیک :

کارکرد دستگاه دوخت پدالی پنوماتیک مشابه دیگر دستگاه های پدالی ذکرشده در بالا می باشد با این تفاوت که حرکت فک بالای دستگاه توسط جک پنوماتیک صورت می گیرد. نیروی ایجاد شده از جک پنوماتیک توسط کمپرسور هوا تامین می شود.

در مواردی که با توجه به نیاز محصول، نیاز به تزریق گاز می باشد می توان از دستگاه پدالی با تزریق گاز استفاده نمود بعبارتی عملیات تزریق گاز بطور همزمان با دوخت محصول، صورت می گیرد.

بدیهی است کار با این دستگاه برای کاربر آسان بوده و از خستگی مفرط کاربر جلوگیری می کند. که این امر سبب افزایش راندمان کار در واحد های تولید بزرگ و کارخانجات می گردد.

 

 

6-  دوخت کیسه ای پنوماتیک

 دستگاه های سیل کیسه ای پنوماتیک جهت دوخت کیسه های ضخیم و سنگین، پلی آمید، پلی اتیلن و فویل های آلومینیومی استفاده می شود. این دستگاه دارای یک فک حرارتی با ضخامت دوخت 8 میلی متر می باشد که با توجه به اینکه پایین آمدن فک توسط نیروی پنوماتیک صورت می پذیرد و زمان نگهداشتن آن توسط تایمر قابل کنترل می باشد،  قدرت و کیفیت دوخت بسیار بالا ست. عملیات خنک سازی دوخت به علت سرعت بالای کار  دستگاه توسط هوا صورت می پذیرد. زمان دوخت و خنک سازی عملیات دوخت توسط تایمر قابل تنظیم می باشد. خنک سازی و نیروی پنوماتیک لازم جهت عملیات دوخت توسط یک کمپرسور ایجاد می گردد.

کارتن چسب زن

صنعت ماشین آلات بسته بندی در این عصر کنونی در ایران پیشرفت چشم گیری داشته و این امر خود سبب شده که کمک روزی افزونی در نوع و طراحی بسته بندی محصول باشد.

دستگاه های کارتن چسب زن و تسمه کش یکی از پرکاربردترین ، مناسب ترین و اقتصادی ترین دستگاه های بسته بندی می باشند. این دستگاه در صنوف مختلف کاربرد فراوانی دارد و بهترین وسیله برای بسته بندی کارتن در سایزهای مختلف است.

در این بخش از این مقاله به توضیح مختصر دستگاه کارتن چسب می پردازیم :

شرکت فرهام این افتخار را دارد که عرضه کننده با کیفیت ترین دستگاه های کارتن چسب زن با مناسب ترین قیمت در ایران باشد و لازم به ذکر است که این شرکت یکی پیشتازان در زمینه عرضه ماشین آلات بسته بندی از جمله دستگاه کارتن چسب زن می باشد.  این دستگاه کارتن چسب زن به نحوی طراحی شده است تا قابلیت بسته بندی طیف وسیعی از کارتن‌های سبک تا سنگین وزن را داشته باشد.

دستگاه های چسب زن کارتن قابلیت چسب زدن همزمان زیر و روی کارتن را با سطح چسبندگی کامل چسب روی کارتن بدون ایجاد هیچ حبابی دارند. کشش چسب و غلتک های فشاری دستگاه سبب افزایش چسبندگی چسب برروی کارتن می گردد. برای افزایش راندمان کار و سرعت بسته بندی می توان در دو طرف دستگاه از کانوایر جهت ورود و خروج کارتن به دستگاه چسب کش کارتن استفاده نمود.

و حتی قابلیت چسب زدن زیر و یا روی کارتن را به تنهایی دارا هستند. برای سهولت حمل و نقل بهتر محصولات می توان از کانوایری که توانایی اتصال به دستگاه چسب زن را دارد، استفاده کنند.

دستگاه های کارتن چسب زن انواع های متفاوتی دارد که یکی از پر مصرف ترین دستگاه های صنایع بسته بندی، می باشد که می توان در کارخانجات صنعتی و خودرو سازی و واحد های تولید بزرگ و کوچک جهت بسته بندی انواع محصولات غذایی، دارویی، بهداشتی، صنعتی و ..  استفاده نمود.

انواع دستگاه های کارتن چسب زن به قرار زیر است :

1- دستگاه کارتن چسب زن  دوموتوره

2- دستگاه کارتن چسب زن سه موتوره

3- دستگاه کارتن چسب زن تمام اتوماتیک (پنوماتیک)

4- دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک با دربند

 

دستگاه کارتن چسب زن دو موتوره :

دستگاه کارتن چسب زن دارای دو موتورجداگانه در بالا و پایین دستگاه جهت حمل کارتن و عملیات چسب زدن می باشد. تنظیم عرض و ارتفاع دستگاه کارتن چسب زن دو موتوره متناسب با سایز کارتن به صورت دستی صورت می گیرد. دستگاه های چسب کش دو موتوره توانایی چسب زدن کارتن تا وزن 14 کیلوگرم را دارند. ماکزیمم ارتفاع بسته بندی با دستگاه کارتن چسب زن دو موتوره 60 سانتی متر و در عرض 50 سانتی متر و بدون هیچ محدودیت در طول بوده و توانایی چسب زدن همزمان بالا و پایین حدود 30 کارتن در دقیقه را دارد.

دستگاه کارتن چسب زن سه موتوره :

دستگاه کارتن چسب زن سه موتوره همانطور که از نامش مشخص است دارای سه موتور می باشد که به صورت یک موتور در بالا و دو موتور در دو طرف دستگاه ها می باشد. تنظیم عرض و ارتفاع دستگاه کارتن چسب زن سه موتوره متناسب با سایز کارتن به صورت دستی صورت می گیرد. حداکثر ابعاد کارتن مورد استفاده جهت بسته بندی در دستگاه چسب کش سه موتوره از لحاظ ارتفاع 50 سانتی متر و در عرض 50 سانتی متر بدون هیچ محدودیتی در طول می باشد و توانایی چسب زدن همزمان بالا و پایین  حدود 30 کارتن در دقیقه تا وزن 25 کیلو گرم را دارد.

دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک (پنوماتیک) :

کارکرد دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک به این صورت می باشد که  تنظیم ارتفاع و عرض دهانه ی ورودی دستگاه با توجه به ابعاد کارتن  توسط نیروی پنوماتیک صورت می پذیرد. دستگاه چسب زن کارتن اتوماتیک به علت داشتن سیستم تنظیم عرض و ارتفاع به صورت اتوماتیک، می تواند انواع سایزهای کارتن را بدون توقف و با سرعت ، یکی پس از دیگری چسب بزند. حداکثر ابعاد کارتن مورد استفاده در بسته بندی در دستگاه چسب کش اتوماتیک از لحاظ ارتفاع 50 سانتی متر و در عرض 50 سانتی متر بدون هیچ محدودیتی در طول می باشد  و توانایی چسب زدن همزمان بالا و پایین با  حدود 30 کارتن در دقیقه تا وزن 25 کیلو گرم را دارد. در خطوط تولید که در طول روز ابعاد کارتن با توجه به محصول تغییر می یابد، دستگاه چسب زن کارتن اتوماتیک استفاده فراوان دارد و این امر خود یکی از از مزایای این مدل از دستگاه ها به شمار می آید.

 

دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک با دربند کارتن :

کارکرد دستگاه کارتن چسب زن اتوماتیک همانند دیگر چسب زن های ذکر شده در بالا می باشد با این تفاوت که درب کارتن در چسب زن اتوماتیک با دربند به صورت کاملا اتوماتیک بسته شده لذا در این نوع دستگاه چسب کش اتوماتیک نیازی به کاربر جهت عملیات چسب زدن کارتن نمی باشد.  ر دستگاه چسب زن اتوماتیک با دربند کارتن عملکرد تنظیم عرض و ارتفاع دهانه دستگاه با توجه به ابعاد کارتن توسط دست صورت می پذیرد. حداکثر ابعاد کارتن مورد استفاده در بسته بندی در دستگاه چسب کش اتوماتیک از لحاظ ارتفاع 50 سانتی متر و در عرض 50 سانتی متر بدون هیچ محدودیتی در طول می باشد و توانایی چسب زدن همزمان بالا و پایین با  حدود 30 کارتن در دقیقه تا وزن 25 کیلو گرم را دارد.

 

تسمه کش

امروزه با توجه به نیاز متقاضیان برای جابجایی محصولات توسط کارتن و انبار داری محصولات، ضرورت استفاده از دستگاه های تسمه کش و کارتن چسب زن بیشتر شده و می توان گفت یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های قابل استفاده در صنعت بسته بندی می باشد. لذا شرکت ماشین آلات بسته بندی فرهام با هدف خدمت رسانی هر چی بیشتر در زمینه ارائه این دستگاه ها با کیفیت مطلوب و گارانتی بالا آمادگی خود را جهت تجهیز کارخانجات و کارگاه صنعتی اعلام می دارد.

بطور کلی دستگاه های تسمه کش را میتوان بصورت زیر دسته بندی کرد :

1- دستگاه تسمه کش دستی (تسمه فلزی یا تسمه پلاستیکی)

2- دستگاه تسمه کش پنوماتیک

3- دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک

4- دستگاه تسمه کش اتوماتیک دروازه ای

1- تسمه کش دستی :

  • تسمه کش دستی با تسمه فلزی

کارکرد دستگاه تسمه کش دستی با تسمه فلزی  به این صورت می باشد که ابتدا تسمه به دور محصول پیچیده شده و بعد از قرار گرفتن تسمه بر روی هم و کشیده شدن تسمه توسط اهرم دستگاه با قرار گرفتن بست فلزی برروی دو تسمه و عملیات پرس توسط دسته مخصوص دستگاه دو تسمه به هم متصل می گردند. کشش تسمه توسط دستگاه تسمه کش دستی قابل تنظیم بوده و متناسب با جنس محصول می باشد و سپس تسمه اضافی توسط قیچی قطع می گردد. دستگاه تسمه کش دستی در گروه تسمه کش پرتابل قرار دارد و به راحتی قابل حمل می باشد. دستگاه تسمه کش فلزی در بسته بندی پالت، قطعات فلزی و اشیای سنگین کاربرد فراوان دارد.

  • تسمه کش دستی با تسمه پلاستیکی

کارکرد دستگاه تسمه کش دستی با تسمه پلاستیکی به این صورت می باشد که ابتدا تسمه به دور محصول پیچیده شده و بعد از قرار گرفتن تسمه بر روی هم و کشیده شدن تسمه توسط اهرم دستگاه دو تسمه توسط حرارت ایجاد شده به هم متصل می گردند. کشش تسمه توسط دستگاه تسمه کش دستی قابل تنظیم بوده و متناسب با جنس محصول می باشد و سپس تسمه اضافی توسط کاتر موجود بر روی دستگاه  قطع می گردد. دستگاه تسمه کش دستی در گروه تسمه کش پرتابل قرار دارد و به راحتی قابل حمل می باشد

 

تسمه کش پنوماتیک :

دستگاه تسمه کش پنوماتیک برای تسمه کشیدن بسته بندی های بزرگ و سنگین وزن از قبیل کاشی، سرامیک، و سنگ های ساختمان و .. که جابجایی آن ها بسیار مشکل می باشد، کاربرد بسیار دارد. نیروی محرکه تسمه کش بادی همانطور که از نام آن نیز مشخص است نیروی ناشی از باد بوده که توسط یک کمپرسور هوا (پمپ باد) تولید می شود. عملیات دوخت دو تسمه توسط نیروی باد تامین گردیده و دو تسمه بروی هم پانچ می گردند. تسمه کش پنوماتیک مانند تمامی دستگاه های پنوماتیک احتیاج به کمپرسور باد و سیستم رطوبت گیر دارد. دستگاه تسمه کش پنوماتیک یا بادی در زمره دستگاه های تسمه کش پرتابل با توجه به وزن کم آن می باشد.

اپراتوری آسان و قابلیت جابجایی این دستگاه به علت وزن پایین آن و کارایی بالای این دستگاه از مزایای مهم این نوع تسمه کش به شمار می آید.

تسمه کش نیمه اتوماتیک :

تسمه کش نیمه اتومانیک به دو نوع دستگاه تسمه کش نیمه اتومانیک دور باز و تسمه کش نیمه اتوماتیک کابینی دسته بندی می شود. دستگاه های تسمه کش نیمه اتوماتیک پر فروش ترین و پرکاربرد ترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه های بسته بندی در این صنعت بوده و در تمامی ابعاد کارتن در صنف های متفاوت قابل استفاده می باشد.

تسمه کش نیمه اتوماتیک کابینی

دستگاه تسمه کش کابینی به علت داشتن محفظه زیرین دستگاه شبیه به کابینت به تسمه کش کابینی معروف می باشد. تسمه مورد نیاز در زیر میز قرار گرفته  و اپراتور جهت تسمه کشی محصول در اشکال مکعبی و استوانه، دایره ای و .. را به روی میز قرار داده و بعد از کشیدن تسمه به دور محصول و هدایت ابتدای تسمه به درون شیار تعبیه شده بر روی دستگاه، دستگاه به طور اتوماتیک تسمه را کشیده و پس از عملیات دوخت تسمه اضافی قطع می گردد.

مقدار کشش تسمه توسط اهرم موجود برروی دستگاه قابل تنظیم بوده که متتناسب با جنس محصول یا کارتن آن مشخص می گردد. مقدار تسمه مورد نیاز جهت بسته بندی با توجه به ابعاد محصول قابل تنظیم بوده و پس از اولین تنظیم بصورت اتوماتیک، تسمه به بیرون هدایت می گردد.

 

تسمه کش نیمه اتوماتیک دور باز :

در دستگاه تسمه کش دور باز  همانند تسمه کش کارتن کابینی بوده و تفاوت موجود در پایه دستگاه می باشد. این امر سبب استفاده این دستگاه جهت تسمه کشی محصولات سنگین تر می گردد. درکلیه دستگاه های تسمه کش کارتن مقدار نیروی لازم جهت کشش تسمه و مقدار خروجی تسمه متناسب با ابعاد کارتن قابل تنظیم می باشد.

تسمه کش تمام اتوماتیک دروازه ای :

دستگاه تسمه كش تمام اتوماتيك دروازه اي به گونه اي طراحي شده كه قابلیت استفاده در خطوط توليد به صورت تمام اتوماتيك بدون دخالت نيروي انساني را دارد و این امر سبب افزایش راندمان تولید و سرعت تسمه کشی محصول (بسته بندی محصول) و کاهش نیروی انسانی می گردد. علت نامگذاری دستگاه تسمه کش دروازه ای وجود دهانه ∩ شکل بر روی میز کار بوده که تسمه جهت عملیات تسمه کشی از این دروازه بروی محصول پرتاب می شود. بدیهی است که قبل و بعد از دستگاه تسمه کش  اتوماتیک دروازه ای حتما باید از کانوایر جهت انتقال کارتن استفاده نمود. مقدار کشش تسمه توسط اهرم موجود برروی دستگاه قابل تنظیم بوده که متتناسب با جنس محصول یا کارتن آن مشخص می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *